SD publikace

Square breathing

Introduction: special thanks to Dave Wilson and Vic Ceder for their contribution to this article.

This article is about square breathing. It aims to explain the whole issue and also destroy some myths or repeated falsehoods. The facts listed here are valid across all levels, they are not only Challenge specific. The level-depended effects will be clearly highlighted.

Celý článek...

Asymetrická choreografie

Tento článek byl prvně publikován v lednu 2000 a pojednává o tom, co je to asymetrická choreografie a jak řešit asymetricky postavenou čtverylku. Myšlenkyu zde uvedené pocházejí přímo od autora, v závěru článku najdete odkazy na další zdroje informací.

Celý článek...

Jak callerovat Plus a Advanced

(Poprvé publikováno v březnu 2003, revidováno v lednu 2010)

Jak callerovat Plus a Advanced? Existuje mnoho způsobů, jak callerovat určitý level, a nikdo nemůže určit, který z nich je ten správný.  
Proto také nechci nikomu podsouvat žádné dogma. Tímto článkem se chci podělit o rady a zkušenosti, které pomohly mě, a které mohou pomoci všem callerům, kteří cítí, že pouhé přidávání dalších figur není ta správná cesta, jak callerovat něco víc než Mainstream.

Celý článek...

Standard Position Dancing

Everyone raised in the United States has the advantage of knowing what standard position dancing (SPD) means. This knowledge has been passed taken from generation to generation. Many times it happens that fathers and grandfathers are told to the incipient caller “you can’t call this from there. And the answer of the question why, is usually “because you can’t”.

Celý článek...