Vánoce 2011

stromecekLetošní svátky byly mnohem lepší a klidnější než ty loňské. Samozřejmě nepočítám to, že jsme všichni čtyři měli rýmu a bolení v krku. První vánoční počin byl stromeček, který jsem sice chtěl koupit já v Arkádách, ale nakonec ho koupila Lenka, která se v Ikee nachomýtla k akci "tenhle stromeček je zálohovaný". Když jim ho po svátcích vrátíme zpátky, dají nám poukazku na polovinu jeho ceny. Samozřejme k utracení pouze v Ikee, ale to nám nevadí, vždycky se tam nám nebo kamarádům z Budějovic něco hodí.
Další předvánočně-vánoční akcí byla koupě nového vysavače. Ten starý už jsme ani nepoužívali, jak špatně vysával. Jenže Simon luxměl rýmu a bylo ho potřeba osávat. Na to by ten starý lux stačil, jenže se zrovna 22. rozhodl stávkovat. Lenka udělala hurá akci (tohle se mi na ní moc líbí), vybrala ten nejlepší vysavač v republice, objednala ho u Kasy a za pár hodin jsme ho měli doma. Večer jsem ho vyndaval a montoval s Robinem. O všechno se aktivně zajímal a cítil se poctěn, že na závěr může zmáčknout tlačítko. Jenže nečekal, že to pak bude fučet a dělat randál, takže po zapnutí hned utekl. :-)

23.12.

23.12. jsme dělali dopoledne velký úklid. Vlastně jsme zvládli úplně všechno, co jsme chtěli, na další den nám zbylo jen to, co jsme chtěli, aby zbylo. Nový lux pracoval jak ďas a protože v příslušenství měl i hubici na čištění čalounění, máme nejen krásné podlahy, ale i gauč a křesla.
Odpoledne jsme vyrazili na Rybovku ke Karlovu mostu. Teda, Rybovku, stihli jsme až poslední koledu. Ale aspoň jsme si zaprskali prskavou a zazpívali Narodil se Kristus pán. Hamplovi už tam byli, takže po koledě jsme se všichni sešli. Franta měl placatici plnou whisky a taková malá štamprlata. Po jednom se natahoval i Robin, tak jsme mu jeden dali a naplnili vodou. Pak jsme všichni udělali cheers (to Robin zná) a hned se chystali na další. Robinek se samozřejmě aktivně hlásil také. Při tom prvním cheers nás zpozorovali nějací cizinci (zareagovali na známé klíčové slovo) a při druhém se vyloženě bavili. Ono to bylo kouzelné, jak si s námi ten špunt ťukal.
staromakPo všech cheers jsme šli na kafe/čokoládu/čaj do Starbucksu. Pak se jako první odpojila Anička (odjížděla busem do Volyně) a později i Franta s Věrkou. My čtyři Tesařovi plus Bláňa jsme to vzali procházkou přes Staromák. Na Staromáku jsme zkoukli spoustu světýlek, veliký ozdobený strom, živá zvířátka a taky si dali punč. Holkám chutnal, mě moc ne. Udělali ho snad z ovocné šťávy, rum ani griotku to určitě nepotkalo.

Stědrý den

To byl jeden velký komplot. V devět ráno si Věrka vyzvedla Robina a strávila s ním celý den. My zatím vytřeli a vytiskli pro Ježíška fotky budoucích obdarovaných. Ve dvanáct přišla Bláňa zdobit stromeček, ale hned zase na dvě hodiny zmizela. Simon byl naštěstí uznalý a prospal celý den na balkóně.

Večeři jsme měli rozdělenou na sekce. Půlka lidí jedla rybí polévku, druhá půlka vývar. Jako chlavní chod si tradicionalisti dali kapra, my ostatní lososa. I příloha byla rozdělená, někdo si dal bramborový salát, někdo pečené brambory.

Plán večera byl následujcíí: po večeři, až si odfoukneme, se většina odebere do pracovny zabavit Robina a čekat na Ježíška. Dva dobrovolnici (Lenka a někdo)  pomůžou Ježíškovi naaranžovat dárky a zapálí svíčky a prskavky. Cinkání zvonečku s následnými koledami budou puštěny ze serveru. Po zazvonění bude Robin vyslán do obývaku a necháme ho vychutnat si  Vánoční atmosféru. Určitě bude mít očička jak tenisáky. Pak se usadíme a on rozdá dárky podle těch fotek, co jsme ráno tiskli.
Vlastně se to tak i povedlo, až na to, že Robin kouknul na osvětlený stromeček a pak se hnal ke klavíru, kde dobře věděl, že je ukryté cukroví. Ani rozdávání úplně nedopadlo, protože Robin nepochopil, že podobizna člověka na balíčku znamená, že baliček je pro něj. Také se ukázalo, že takhle malým dětem nemá cenu dávat moc dárků. Když si rozbalil první (lopatku a smetáček), tak si s tím chtěl hrát a další rozdávání ho už nezajímalo. Nakonec si ani večer všechny dárky nerozbalil, na zbytek se dostalo až druhý den.

25.12.

Den po Ježíškovi byl oběd u nás. Sešli jsme se skoro ve stejné sestavě, Bláňu nahradila babička kolínská. Měli jsme krůtu, bramobory a bramborový salát. Odpoledne šla Lenka s klukama na návštěvu k Hamplům. Večer byla neplánově ještě jedna návštěva, přisli se na nás podívat (a připít si) i Anička s Vojtou.

26.12.

Druhý vánoční svátek pořádali Hamplovic, všichni jsme se u nich sešli na bramborové placky.

27. - 29.12.

Celkem běžné, všední dny. Já dělal něco do práce a hrál si s Robinem. Lenka dvakrát nakupovala. V Makru sehnala  Auchentoshan, jednu s whisek, co mi doporučila Kerstin.
Abychom měli aspoň nějakou "pohromu" mezi svátku, tak jsme vystříkali Savem severovýchodní (tedy nejstudenější) roh bytu. Objevilo se v něm trochu plísně. Lenka strávila s klukama celý den u Hamplů, já větral obývák. Bylo v něm 16°C, ale stálo to za to. Roh je hezky bílý.
Večer jsem konzumoval svůj dárek od Ježíška - s Věrkou jsme šli do Semaforu na Mam`zelle Nitouche. Teda, pan Suchý tu hru předělal minimálně z jedné třetiny, ale bavili jsme se náramně. A s námi i celé divadlo, tleskalo na Čechy až nevídaně.

30.12.

To mám svátek, heč. Hned ráno jsme jeli nejdřív do Arkád na Pankráci, kde se Lenka nechala mírně přistříhnout (bude teď víc nosit rozpuštěné vlásky) a já něco málo nakoupil. PakLenunka jsme jeli na Chodov na jídlo a prohlídnout, co kde mají ve slevě. A že jsme toho ulovili. Lenkce tričko, mě sako a pásek a ani kluci nevyšli zkrátka. Večer jsem pak ještě probral komoru a přesunul do ní spoustu věcí, co zabíraly místo v pracovně. Při té příležitosti jsem našel i pár ztracených pokladů. Mezi nimi i několik moc pěkných fotek mladší Lenky. Asi jsem se podruhé zamiloval. No řekněte sami, může chlap odolat něčemu takovému?
Půl hodiny před půlnocví jsem od Lenky dostal k svátku takové ty moc dobré čokoládové bonbóny Lindor.

31.12.

Celkem klidný den. Lenka došla ráno nakoupit pečivo a přivedla babičku na oběd. Ja celý den dělal na našich stránkách a koukali jsme na pohádky. Večer, když jsme založili kluky, jsme si udělali pár chlebíčků a jednohubek a otevřeli bublinky. Televize docela zklamala (naštěstí), tak jsme si dvakrát zahráli Cashflow 101 (každý jsme jednou vyhrál). Lenka pak byla ze všeho tak utahaná, že jsme si ťukli ve 23:45, protože by tu čtvrt hodinu do půlnoci už nevydržela. Já se ještě kouknul na popůlnoční vysílání na Primě (to naopak nezklamalo) a šel spát asi ve dvě. Po dlouhých letech to byl pro mě klidný Silvestr opět pouze v kruhu rodinném (tentokrát v MÉ rodině) a já osobně jsem si to moc užil.