David - narozeniny 2013

David40Tak je to tu zas, po deseti letech další kulatiny. Stejně jako před deseti leti, i teď jsem měl značně rozporuplné pocity a střídaly se ve mě chutě udělat pořádnou oslavu až po neslavit narozeniny vůbec. Jeden čas jsem dokonce přemýšlel i o uspořádání soukromé squarové akce nebo country bálu, ale to víceméně nešlo kvůli (ne)volným víkendům. Dokonce se ukázalo, že ani v rodinném kruhu jsme nebyli schopni sejít se v jeden čas. Výsledkem tedy byly oslavy dvě.

První, v úterý přesně na narozeniny, bylo takové menší pozesení s Kubíčkama a Hamplů (teda pokud se o společnosti, čítající šest dospělých a tři děti dá ještě mluvit jako o malé). Dali jsme si nějaké víno a chlebíčky. Koupil jsem si na tu příležitost Rioju a hodně mě zklamala. To víno chutnalo tak, že už mělo jen krůček od zkaženého. Hlavní dárek jsem nedostal, s tím se čekalo i na Bláňu s Honzou. Bude to překvapení. Vymyslela ho Lenka a prý budu koukat. Prozradili mi, že dárek zařizoval hlavně Honza, nemá napájecí kabel, ale potřebuje baterky. Tím jsem ze svého wish listu vyřadil permanentku do erotického klubu, Blue-ray domácí kino, komplet DVD Sběratelé kostí a terénní auto. Napadají mne jen dvě věci, které by to mohly být: vibrátor nebo RC vrtulník. Nezbývá, než si týden počkat.

Ještě ten den jsem dostal mnoho gratulací. Ty ze zahraničí se vyjadřovaly ve smylu "congratulation, young man". Když mi gratuloval Franta, povídá "já ti tak závidím". Po něm šel Vojta a pravil "já ti teda nezávidím". Korunu tomu nasadila moje mamka, která mi v deset večer poslala SMS o tom, že jsem přišel do věku, kdy začíná všechno bolet a píchat, a že doporučuje preventivní prohlídku u doktora. No uznejte, taková gratulace zvedne náladu. Ještěže rovnou nenavrhla endoskopii.

Necelý týden na to se konala druhá oslava, tentokrát už se všemi, a já se konečně dočkal velkého překvapení. A opravdu, byl to RC vrtulník! A pořádný, žádná hračka do obýváku. Koukněte se na fotky. O začátcích létání bude samostatný článek.

Kromě mě dostal dárek i Robinek, protože ten má v lednu svátek.