Otevření pražského okruhu

okruhDne 19.9. jsme se nechali zlákat reklamou a jeli jsme se podívat na den otevřených dveří v předvečer otevření jižní části vznikajícího pražského okruhu. Letáky slibovaly kromě in-line bruslení i prohlídku tunelu a technického pozadí. Akce se měla konat na té největší křižovatce.
Autům vjezd povolen nebyl, museli jsme jet pendlujícím busem ze smíchovského nádraží. Sotva jsme vjeli na barandovský most a místo rovně jsme odbočili do Branika, začal jsem se divit, kam jedeme. Po několika dalších kilometrech jsem nabyl přesvědčení, že nás asi unášejí. Pak mne ještě napadlo, že organizátoři jsou tak hodní a chtějí nám co největší úsek nové dálnice ukázat aspoň z autobusu, ale když jsme se k dálnici dostali a já viděl zaparkovaná auta, bylo to jasné - místo akce je jinde.
O celé té ostudě se toho dalo hodně přečíst v novinách, takže nemá moc cenu se o tom rozepisovat. Tunel se nekonal, jediná atrakce bylo to bruslení a hasičské auto na prohlídnutí. Lenka si tedy sjela na bruslích, koupili jsme si dva hrníčky v Rotary stánku a jeli domů. Fotky zde.