C3B Ian McConnall 2010

Ian McConnallTato akce byla v několika směrech průlomová. Byla to naše první taneční akce po porodu (callerská škola se jako taneční počítat nedá, aspoň ne pro Lenku) a byla to první velká cesta pro Robina. Jízda měla trvat pět hodin, tak jsme raději počítali šest, během cesty jsme měli dvakrát kojit. Vyrazili jsme v 11 hodin a Robinek usnul prakticky hned poté, co se auto rozjelo. Oběd jsme si dali ještě v Čechách u naší oblíbene pumpy Shell u Rokycan. Jídlo bylo ucházející (na benzinku) a dalo se tam i dobře nakojit a přebalit. Druhou zastávku už jsme dělali v Německu. Zjistili jsme, že kojit a přebalovat se dá celkem dobře i v autě (respektive na autě). Robinek se celou cestu choval přímo vzorně. Buď spal, a pokud ne, tak se koukal z okna a pozoroval okolí.
Když jsme přijeli do Bermuthshainu, ze dveří náhodou vyšel Wolfgang a i když nás uviděl, řekl: "Co vy tady? Já vás tu vůbec nečekal." Já jsem si došel na recepci pro klíč, kde jsem potkal několik dalších lidí. Všichni se vyrojili ven k autu pozorovat miminko. Ono teda bylo co obdivovat. Robin se celý víkend choval velmi způsobně a nechal nás tancovat. Na lidi reagoval překvapivě dobře, nevadila mu ani muzika. Pravda, v neděli odpoledne už toho začínal mít dost, tak večer už jsem tancoval jen já a Lenka s ním byla na pokoji.
Samotné tancování bylo super. Trochu jsme se báli, že hlavně Lenka bude mít myšlenky rozlítané směrem k dítěti, ale tancovala moc dobře, jako kdyby žádný porod nebyl. Ian během těch čtyř dnů prošel všechny koncpety a postupně přidával na obtížnosti i rychlosti. Moc se mi líbilo, že se nevyhýbal ani Magic Diamonds a ve Split Phantom i Phantom formacích jsme tancovali i dost dlouhé figury.
Postřeh callera: Vic Ceder nás na škole učil, že když chceme zvýšit obtížnost, nemusíme vymýšlet žádné složité kombinace, stačí dávat věci za levou ruku a fragmentovat figury. Pro Iana byl toto standard, od kterého začínal. Většinu času jsme trávili v levých formacích. Tím to tancování bylo ještě zajímavější.
Druhý postřeh callera: Ian vůbec nepoužíval figury pod C1 a když, tak modifikované konceptem. Všechny sekcence byly čistě céčkové.
Fotky k prohlédnutí zde.