Vic Ceder v ČR

VicV dubnu 2010 nastala dlouho připravovaná a očekávaná callerská škola s Vicem Cederem, na kterou jsem se minimálně já těšil jak malej. Mělo jít o úžasný týden a na začátku nikdo netušil, že pro naší rodinu to bude vlastně 14 zajímavých dnů. Vic přiletěl ve čtvrtek 8.4. v 17:30, tedy v době, kdy z Prahy odlétal Medvěděv a Obama byl na hradě a pak na americké ambasádě. Kvůli tomu uzavřela policie kulaťák a Evropskou ulici.
Nechtěl jsem nic riskovat a vyrazil na letiště o tři hodiny dřív a jel přes Kralupy. Cesta trvala hodinu a byla naprosto bezproblémová. Vedlejší efekt této cesty je znalost, že až pojedeme příště na letiště ve špičce, pojedeme přes Kralupy. Budeme tak mít zaručenou dobu dojezdu. Ve špičce to přes Prahu také trvá minimálně hodinu, někdy i více.
Vicovo letadlo přistálo o deset minut dříve a nikde se nic nezaseklo, takže Vic se v příletové hale objevil opravdu v 17:30. V prvních vteřinách mě ani nemohl poznat, pamatoval si mě s více vlasy :-)
Cesta zpátky proběhla v družném rozhovoru v jehož rámci jsem se snařil Vica trochu připravit na to, co ho čeká. Dobře jsem totiž tušil, že někteří účastníci školy budou dělat jednu švejkovinu za druhou a tak jsem mu líčil, jakou povahu náš národ vlastně má. Neuvěřitelné ale bylo, že mi pomohla přihoda ze dne předtím, která se týkala návštěvy prezidentů. Loretánské náměstí bylo zcela vyklizené, nikde ani jedno auto, ne střechách FBI a jejich ruský protějšek, všichni čekají na příjezd kolony, když v tu si doprostřed křižovatky napochodují geodeti, kteří se rozhodli využít absence aut a něco si měřili. Policie je chtěla vyhodit, ale nemohla, protože měli platné povolení. To se prostě může stát jenom u nás. Když jsem tuhle příhodu dovyprávěl Vicovi, pochopil, kam se dostal a kupodivu jsem měl pocit, že se mu tu začíná líbit.
Jinak jsme ve čtvrtek toho už moc nezažili. Byl po 24 hodinovém letu vyhladovělý a nevyspalý. V podstatě by jen odpočíval, ale pak u mě na stole uviděl DVD se seriálem MacGyver a rázem bylo o večerní zábavu postaráno.
V pátek dopoledne jsme vyrazili do Prahy. Začali jsme na Václaváku, prošli na Staromák a přes Karlův most až na hrad. Prošli jsme hradem i zahradou, akorát do chrámu jsme se nedostali, byl zavřený. Zatím každá naše návštěva měla po této procházce už dost, ale ne tak Vic. Když jsem mu dal vybrat, zda chce domů nebo by se ještě někam podíval, vybral si další procházku. Ono to i dávalo smysl, podle původního plánu měl na sightseeing v Praze jen jeden den. Tak jsme ještě došli na Petřín, kde si poctivě vyšlapal schody na vrchol rozhledny a pak zase zpátky dolů. Pak už měl opravdu dost, tak jsme sjeli lanovkou dolů a vydali se domů. Večer se konal MacGyver a také Walker, Texas ranger. On ho vůbec neznal! No chápete to?
Ne všechno bylo v pátek růžové. Lenka byla s Robinkem na kontrole a paní doktorka pravila, že málo jí a že je potřeba ho víc kojit a dokrmovat. Tak jsme se rozhodli, že s ním Lenka zůstane přes víkend doma a když kontrola v pondělí proběhne dobře, tak za námi přijedou.