Lednové oslavy a jiné zážitky

dortLeden byl ve znamení oslav a návštěv a dalších akcí. Rozhodně jsme se nenudili. Hned na začátku ledna přijela po dlouhé době Christa Möstl z Vídně,  Franta slavil 57. narozeniny, David 38. a Alex Zimak 85. Lenka s Robinem jeli na sraz březňátek do Poděbrad, přiletěla Anne, proběhla první výuka C1 a zvládli jsme i renovaci obýváku a předsíně.
Nejprve přijela Christa se svou maminkou. S tou to bylo krátké, společně jsme si všichni zašli do Palladia na večeři. Povídali jsme si hlavně o dětech, udělali fotky a bylo.
V půlce ledna přišla rekonstrukce obýváku. Měla trvat tři dny, nakonec se protáhla na čtyři. Na tu dobu jsme se odstěhovali k Hamplům, protože u nás doma byly všechny skříňky a dveře oblepené a hermeticky uzavřené. Na práci jsme si vzali toho samého chlapíka, co dělal rekonstrukci bytu Vojtovi s Aničkou. Po delší době konečně pořádný řemeslník. Sbalit byt trvalo den a kus, uklidit také skoro dva. Ale konečně můžeme začít pracovat na sedačce a nábytku do obýváku.
U Hamplů jsme stejně zůstali o jeden den déle, abychom ve čtvrtek 20. ledna, v užším kruhu, mohli poprvé oslavit Frantovy narozeniny, tedy v jejich předvečer.c1vyuk
Ten samý týden se o víkendu konala první ze série C1 výuk. Přijelo na ni překvapivě hodně lidí, 14. Mohli jsme mít dvě čtverylky, kdyby na poslední chvíli tři lidi neodřekli. Tancovalo se v důchoďáku, sobotní oběd byl u nás. U nás spaly Andy a Anička, zbytek lidí u spřátelených Pražáků. Výuka probíhala dost dobře, probrali jsme a protancovali 40 jednoduchých figur a dva koncepty.
navstevyDalší týden ve čtvrtek přiletěla Anne. Tentokrát spala v hotelu a měla program se svou kamarádkou Marry, Kathleen a Alexem. Viděli jsme se proto se všemi jen v pátek, když k nám přišli na odpolední čaj (a kafe a perník) a pak v sobotu kolem oběda. To jsme byli pozvaní na oslavu Alexových 85. narozenin.
Sotva odešla anglická návštěva, přijely dvě Lenčiny kamarádky, Petra a Markéta. Všechny tři měly naplánovanou dámskou jízdu někde v Praze. Z bytu odešly kolem šesté a vrátily se v půl druhé v noci. A pak že Lenka nevydrží pařit! Teď už jí to nikdo neodpáře a bude se muset snažit.
Druhý den nás Robin probudil už v šest a to neměl dělat. Čekala nás totiž dost náročná sobota. V poledne začínala ta Alexova oslava. Tedy měla začít, ale začala něco málo po půl jedné. Robin byl ospalý, my hladoví, ale všichni tři jsme se drželi. Robin nakonec hodně špatně usnul v kočátku na chodbě, my se najedli a v půl čtvrté jsme se museli rozloučit, abychom stihli oslavu Davidových narozenin, která letos vyšla přesně na den. Tu jsme pojali v užším rodinném kruhu, tedy já, Lenka, Anička, Franta a Věrka. Robin se neúčastnil, spal. Hlavním bodem oslavy bylo grilování na takovém tom chytrém elektrickém grilu do obýváku. Od Silvestra jsem uvažoval o tom, že si ho také koupím, a pozor - já ho dostal jako dárek! Takže brzo nás čeká kolaudace nového grilu. A konečně i já, i když momentálně bydlím v Praze, budu moct zvát lidi na grilování.  Super dárek. Kromě grilu jsem ještě dostal dva filmy, hrneček správně velký na kafe, takové veselé ponožky a knížku Oficiální průvodce seriálem Dr. House. Tu ještě čtu, je moc zajímavá. A dort, samozřejmě, dokonce i s tématickými svíčkami.
oslavenciMáte-li pocit, že tím oslavy skončili, pletete se, protože hned druhý den, 30. ledna, má přece svátek Robin! Byl jeho první, tak jsme si dali záležet, hlavně tedy Věrka s Frantou, ale jak je asi jasné, Robin netušil, že ted den je nějak významný. Proto jsme ho pro větší efektivitu spojili s druhou, celorodinnou oslavou  Frantových narozenin. Když se ještě vrátím k Robinkovi, ten od Hampů dostal velikou tašku jídla. Jídlo je něco, čím se mu člověk opravdu zavděčí a on už chápe, že i když má v ruce skleničku, tak že je to jídlo. Kouzlo vyšlo, podívejte se na fotky. I Franta se z dárků radoval, Dostal knížku vtipů a termoprádlo na lyže, které vyzkoušel hned týden na to.