Vánoce 2012

Svatky 2012Letošní svátky jsme měli opět "zajímavé". My už to asi ani jinak neumíme. Původní plán byl, že letošní Vánoce budou velké, u nás, a až na Bláňu s Honzou přijdou všichni včetně babiček. Z tohoto plánu ovšem nezůstal kámen na kameni.

 

Problémy začaly v polovině prosince, kdy se u Simona stejně jako v únoru zase něco zvrtlo a 10.12. skončil (společně s Lenkou) v nemocnici s laryngitidou a obstrukční bronchitidou. Tentokrát jen na tři dny, ale bylo to náročné, protože nebyl k dispozici samostaný pokoj a druhý den dostali na pokoj chlapečka se zápalem plic. Nejspíš si z nemocnice přinesli nějaký virus domů, protože do pár dnů začal Simon na novo. Pak onemocněl jak Robin, tak Lenka a já měl doma tři marody. Do konce roku se to nezlepšilo, spíš naopak. Když se ulevilo jednomu, zhoršil se druhý. Mezitím se naštestí vměstnal výlet 22.12 do Chotouně, kde si Robinek prvně vyzkoušel lyže.

 

Ještě k tomu desátému - pro Robinka to byl velký zážitek. Simon se totiž horšil docela dost rychle. S Lenkou jsme si nějak normálně psali po Skype, a ona najednou napsala: "Pojeď domů, Simon špatně dýchá, musím s ním k doktorovi". Začal jsem si balit počítač a najednou telefon, Lenka, a že asi zavolá sanitku. Zavolala na 155, dala jim přes telefon poslechnout Simona jak sýpá, a paní na druhém konci pravila "Já vám tam hned někoho pošlu". Když přijela doktorka, stoupnul si Robin mezi dveře a hlásil, že Simon špatně dýchá. Když doktorka dostala překlad, pochválila ho. Pak jeli všichni sanitkou, z toho měl Robin asi největší zážitek.

S blížícím se Štědrým dnem byla stále aktuálnější otázka, jestli se večeře zúčastní Kubíčci s malou Kristýnkou nebo ne. Už už to vypadalo, že bude všechno v pořádku, jenže 23. měla Lenka skoro čtyřicítky horečky, které nešli srazit ani lékama. Jela na pohotovost, kde byl nějaký koumák, který ji ani pořádně nevyšetřil a pravil, že má angínu a dal ji ATB. Když mu Lenka oponovala, že ji v krku nebolí, tak to odbil tím, že začne.

V noci Věrka poslala SMS, že navrhuje přesunout večeři k nim a že to ráno probereme. Ráno se ukázalo, že to Věrka s Aničkou už rozhodly a nic probírat nechtějí. Lenka byla prohlášena za personu non grata, což chudinka obrečela, ale zase jsme měli rodinné Vánoce. A vzhledem k tomu, že se přes den postupně zhoršovala, tak vůbec nebylo od věci, že jsme byli sami. Simonek dostal vytoužené křesílko (takže teď už se s Robinem nehádají o jedno), oba dostali batůžky a puclíky. Ve fotogalerii se koukněte na Lenku, jak jí to sluší v nových měkkouších.

Večeře samotná i Ježíšek se povedli. Robinek letos krásně rozdával dárky podle obrázků a i Simon už se zajímal více o obsah dárku než o obal. Asi v osm už to Lenka nevydržela, zavolala Věrku, aby pohlídala kluky, a jeli jsme opět na pohotovost s tím samým, co měl Simon. Sestřička se jí zeptala "Vy jdete s reklamací?" Z pohotovosti jsme šli na plicní, odtud na RTG a ORL. Pak konečně dostala injekci, která zabrala skoro hned. Než jsme dojeli domů, tak dýchala rozumně.

Celý týden jsme se všichni postupně zlepšovali a zase zhoršovali. Pak přišel 30. prosinec, kdy bylo potřeba konzumovat můj vánoční dárek - dostal jsem poukaz na romantickou večeři ve dvou se zajištěním hlídání dětí. Lenka si dala lososa, jak hovězí steak, oba moc dobré vínko a jako sladkou tečku zmrzlinový pohár. Povedený večer, který skončil Lenčiným bolavým břichem.

Silvestr se konal také u nás a kupodivu proběhl bez nečekaných problémů.