Dánsko 2006

TrajektNa začátku července roku 2006 jsem se naučil C3A v Plönu, učil tehdy Dave Wilson. Tam jsem se seznámil s dánskou partou a tehdy hlavně s Hanne Frost. Oba jsme tam byli sami a tak nás dal Steffen dohromady jako partnery. To se nakonec ukázalo velice přínosné. Hanne byla dobrá a učenlivá tanenčnice a naprosto nezničitelná. Já jí nechtěl brzdit v jejím nadšení a měl jsem co dělat, abych všechny ty hodiny odchodil.
Hanne se mnou byla zřejmě spokojená, protože pozvala mě a Lenku na céčkový special, který její klub, Diamond Plus, dělají každý rok. Pozvání myslela velmi vážně a během léta se několikrát ujišťovala, že opravdu přijedeme. My jsme to ze začátku brali spíš jako akademickou záležitost, protože tehdy pro nás bylo Dánsko hrozně vzdálená země. Protože Hanne ale tolik naléhala, nakonec jsme se rozhodli jet a bylo to jedno ze skvělých rozhodnutí, které jsme kdy udělali. Díky té cestě jsme se poznali s bezvadnou céčkovou partou a skamarádili s neuvěřitelně vitálními Monou a Michaelem Fagerbergovými.
V letadleNa naší první cestě do Dánska jsme letěli z Prahy do Copenhagenu. Pro Lenku to byl první let a moc si ho tenkrát užila, vůbec se nebála. Bohužel, fotka z letadla je hrozně tmavá, ale co, je to památka na první let. Z Copenhagenu jsme jeli vlakem do Aarhusu. Cesta trvala čtyři hodiny, lístky nám dala Hanne jako dárek. Fascinovalo nás, že vlak odjížděl podle jízdního řádu a na té dlouhé cestě stavěl v každé zastávce přesně na čas. Když jsme to pak vyprávěli Dánům, tak je to také fascinovalo, protože to prý v Dánsku vůbec není normální.
V Aarhusu na vlakovém nádraží na nás čekala Hanne a odvezla nás k nim domů. Bydlí ve vesničce asi půl hodiny od Aarhusu. Tam jsem potkali jejího manžela Petera. Prý je to vtipný člověk a skvělý společník, ale ocenit jsme to nikdy nemohli, protože anglicky prakticky nemluví.
SkansenDruhý den nás Hanne vzala do Aarhusu, kde nám ukázala město, přístav a univerzitu, na které pracuje. Nakonec jsme se podívali do muzea, respektive do skansenu starých dánských stavení, které byli do Aarhusu převezeny z celého Dánska.
Abyste měli obrázek o této cestě kompletní, koukněte se i ná článek v sekci Square Dance, kde se dovíte, jaké bylo tancování.Fotky z cesty jsou zde.