20 let ve Square Dance

Dne 29. ledna 1993 jsem je na svůj první country bál do KD Countryon v Českých Budějovicích. Tento čin měl za následek můj vstup do tanenčí skupiny Mix, kromě klasického country a cloggingu i seznámení se square dance, ze kterého se během let vyklubala životní láska i životní styl.

Přestože square dance je záležitost stará desítky let, v Československu jsem se k němu přidal téměř na začátku. Následující tabulky proto ukazuje dvacetiletou cestu českého square dace i mě samého.

Osudy českého SD Davidova cesta squarem
1987 - Ruda "Dědek" Vokoun objevil knížky o SD, ale nepochopil plně jijich obsah. O něco později Caranella sehnala definice a první nahrávky.  
1988 - SD se začíná šiřit mezi lidi, Caramella pořádá semináře. Stále ještě nebylo dostatek informací prakticky o ničem.  

1989 - založena CSAS = československá asociace square dancingu. Zakládacími členy bylo sedm klubů a poslání asociace byla podpora a rozvoj SD.

Tancování se stále dělalo více měně formou country tanců, podstata SD stále unikala.

 
1990 - začaly se navazovat první kontakty do zahraničí. CSAS přestala fungovat.  
1991 - Caramella pořádá taneční akci Prague's calling, na kterou pozvala tehdejší největší evropské callerské špičky  
1992 - založení CSCTA - tehdy především jako partnera pro komunikaci s Callerlabem a ECTA.  
  29.1.1993 - Můj první country bál, později vstup do skupiny Mix a seznámení se square dance
  podzim 1993 - první Strančice. V Mixu se dělalo jen pár figur, tak jsem se Basicové definice učil pár dnů před akcí z papíru a dělal jsem to typicky studentským přístupem - věřil jsem, že podobně jako se ve škole nezkouší látka z posledních hodin školního roku, tak se ni v SD nepoužívají figury z konce seznamu. Na akci jsem poznal Pralinku, round a Mateřinku.
1994 - CSCTA se stává členem Callerlabu, což znamenalo oficiální připojení Česko-slovenska do světového SD. léto 1994 - Mateřinka začala významně ovlivňovat můj život. Nejprve na akci Léto s Caramelou, kde rozhodla, že začnu callerovat. O měsíc později na Šikláku přišla s tím, že v ČB postavím čtverylku a v Mixu se bude dělat square pravidělně.  
  1994-1995 - každý víkend jedu na nějakou akci v ČR
  1995 - Začínám tancovat v Lariatu, učím se A2
  1995 Convention v Říčanech – do paměti všech se nesmazatelně zapisuje Blonďákův plusový a Pavoukův A1 workshop. Poprvé tancuju A2 na akci.
  1995 - lednová akce M-Separate Square Thru Prague, poprvé calleruji from the floor. Týden nebo 14 dnů na to na tom samém místě to zkouším znovu a je to propadák.
 

1995 - dostávam od Rogy Royal Records singincally.

léto 1995 - jsem v první české C1 čtverylce

  1997 - ve Zlivi pořádám 5. Convention.
  1998 - Lenka přichází do Lariatu
  1999 - můj (náš) první Barmstedt, jinak v pořadí už 4. Tancujeme tam C1 a jsme za hvězdy.
  asi 2001 - učím se C2
  2002 - pořádám ve Zlivi 10. Convention. Ta se mohla zapsat do paměti (kdyby si to někdo pamatoval) tím, že jsem program postavil podle zahraničního (německého) vzoru. Tehdy to byla v našich krajích veliká revoluce. Před akcí všichni učinkující hrozně protestovali, po akci odjížděli nadšení. Typ programu se prakticky ihned ujal a dneska už si nikdo ani nedovede představit, že by se nějaká větší akce dělala jinak.
  2004 - začínám callerovat pravidelně C1 ve Vídni
  2006 - učím se C3A. Dave mne začíná učit callerovat na lepší úrovni. Naše první cesta do Aalborgu (Dánsko)
  2008 - s Lenkou pořádáme C3A akci v ČR, calleruje Tony Collingwood.
  2009 - učím(e) se C3B
  2010 - s Lenkou pořádáme callerskou školu s Vicem Cederem
  2011 - poprvé calleruju v Barmstedtu
  2012 - začínám se pomalu učit C4